Skip to main content

CSR – Społeczna odpowiedzialność biznesu

CSR, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu, to koncepcja, która jest niezwykle ważna dla działalności Boat.Systems. Wiedząc, że możemy mieć wpływ na otaczających nas ludzi, chcemy lansować postawę bezinteresownej pomocy oraz budowania relacji opartych o szacunek i zrozumienie dla różnorodności. Zależy nam na wspieraniu rozwoju młodych ludzi i dawaniu im szansy realizację swoich pasji. Chcemy także promować takie rozwiązania technologiczne u naszych klientów, które zmniejszą negatywny wpływ przetwarzania danych na środowisko.

Boatuś

Naszą działalność w ramach CSR symbolizuje logo zawierające wizerunek Boatusia – maskotki-rekinka Boat.Systems. To pluszowy przyjaciel wszystkich dzieci, który ma wywoływać uśmiech, przypominać, że warto dzielić się tym, co mamy i zachęcać do niesienia pomocy.

Wspieramy młodych sportowców

Jesteśmy jednym ze sponsorów młodzieżowego Klubu UKS Korona Pabianice Badminton, którego zawodnicy i zawodniczki osiągają sukcesy na licznych turniejach. Część naszej Załogi także regularnie gra w badmintona 😊.

Gramy z WOŚP

Co roku bierzemy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, chcąc w ramach wystawianych aukcji, dzielić się pasją i umożliwiać doświadczanie czegoś nowego – na przykład off-roadu stuningowanym Porsche Cayenne, czy obejrzenia meczu piłki nożnej z loży sky-box.

Pomagamy się rozwijać

Bierzemy udział w różnych inicjatywach we współpracy z Młodzi w Łodzi oraz z Biurem Karier Politechniki Łódzkiej. W 2023 roku, drugi rok z rzędu oferujemy studentom staż wakacyjny, który jest okazją do zdobycia praktycznego doświadczenia w branży oraz do znalezienia zatrudnienia. Nasz cel, to przede wszystkim pomoc młodym ludziom w rozwijaniu ich umiejętności i skutecznym szukaniu satysfakcjonującej ścieżki zawodowej.

Działamy charytatywnie

Wspieramy akcje charytatywne (prywatne zbiórki na pomagam.pl), przekazujemy potrzebującym dary (do szpitali, do Domu Dziecka, do Ukrainy – dla osób dotkniętych wojną, poprzez fundacje) i zachęcamy do takich działań! Angażujemy się w wydarzenia charytatywne, np. zabierając na off-road’owe przejażdżki dzieci z Domu Dziecka.

Tworzymy przyjazne środowisko pracy

Zależy nam, aby każdy z załogi Boat.Systems czuł, że może się rozwijać, poszerzać swoje kompetencje i zdobywać nowe doświadczenia zawodowe. Dysponujemy budżetem na szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Proponujemy elastyczny czas pracy oraz elastyczne formy zatrudnienia. Regularnie organizujemy różnorodne spotkania integracyjne, np. wypad kajakowy, gokarty, wyjście do Escape Roomu, zajęcia w Szkole Bezpiecznej Jazdy, lekcje udzielania pierwszej pomocy. Jesteśmy dog-friendly – psy w naszym biurze są zawsze mile widziane, a kiedy nas odwiedzają mogą liczyć na przyjazne głaski. Wspólnie angażujemy się w działania charytatywne i promujemy taką postawę.